Natryskowy pistolet automatyczny DeVilbiss AGMD Pro to gwarancja optymalnej jakości atomizacji przy najlepszej wydajności w swojej klasie. 

W celu utworzenia pistoletu AGMD-PRO została wykorzystana wiodąca i uznana technologia rozpylania, którą wcześniej zastosowano w pistolecie ręcznym GTi Pro. Wyniki pracy tego urządzenia są zbliżone lub przewyższające te uzyskiwane za pomocą tradycyjnych głowic powietrznych, a dodatkowo technologia pistoletu AGMD PRO zapewnia wydajność natrysku Compliant.

Innowacyjne pistolety automatyczne DeVilbiss AGMD PRO gwarantują  poprawę wydajności transferu przy jednoczesnym  mniejszym zużyciu powietrza. Ponadto pistolet ulepszono, aby jego konserwacja oraz serwisowanie było ułatwione. Stanowi to wiodący element w przemyśle wykończeniowym. W naszej ofercie występują 3 warianty głowic powietrznych o wysokiej wydajności, dzięki współpracy, z którymi pistolet AGMD Pro stanowi idealny wybór dla wykończeń przemysłowych o wysokiej jakości.

Devilbiss AGMD-PRO - typowe zastosowania

Rynek motoryzacyjny OEM

Prace wymagające wysokiej jakości wykończenia

Aplikacja robotów

Devilbiss AGMD-Pro - Opis

Automatyczne pistolety natryskowe DeVilbiss AGMD PRO cechuje łatwy demontaż głowicy pistoletu ze względu na nową konstrukcję, a to z kolei pozwala na ograniczenie czasu przestojów produkcyjnych, gdyż na wymianę głowicy w celach konserwacyjnych i serwisowych potrzeba zaledwie kilku sekund. Czyszczenie i wydajna zmiana koloru wymagana przez klasę wykończeń A jest ułatwiona dzięki ulepszonym wewnętrznym kanałom materiałowym. Konfiguracja pistoletu AMGD-Pro jest możliwa ze standardowymi maszynami lub adapterami oraz wężami, które stosuje się przy bardzo popularnych robotach malujących.

Devilbiss AGMD-Pro - Co go wyróżnia?

 • Ścieżki materiału  charakteryzujące się niskim spadkiem ciśnienia a także gładkim przepływem
 • Zmiana koloru jest bardziej wydajna
 • Urządzenie zaciskowe wkomponowane w celu bardziej wydajnego uszczelnienia i zmniejszenia ryzyka uszkodzenia O-ringu
 • Idealnie zabezpieczenie mechanizmu zaciskowego
 • Indeksowanie głowicy powietrznej bez konieczności demontażu dyszy
 • Głowica powietrzna z pierścieniem oraz zintegrowanymi uszczelkami – w standardzie
 • Duży tłok z szybkimi cyklami spustu
 • Gwarancja pełnego skoku spustu przy zmniejszonym ciśnieniu powietrza
 • Bezproblemowa konserwacja dzięki mniejszej ilości komponentów korpusu pistoletu.
 • Opcja wymiany iglicy z tyłu pistoletu bez konieczności całkowitego demontażu.

Pistolet automatyczny Devibiss AGMD-PRO

 • Technologia atomizacji DeVilbiss Compliant
 • Wysokiej jakości technologia “Pro” przód oraz tył  z możliwością wymiennej przegrody i głowicy powietrznej.
 • Nowoczesne urządzenie zaciskowe z natychmiastowym zwolnieniem pracy z każdej strony pistoletu – praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie
 • Szybki cykl spustu wobec niskich ciśnień powietrza
 • Usytuowany w identycznym punkcie centralnym co oryginalny AGMD
 • Certyfikowane głowice powietrzne, przy jednoczesnej funkcji indeksowania
 • Końcówka iglicy wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego, natomiast złącze ze stali nierdzewnej w celach dłuższej żywotności
 • Nadający się również do materiałów na bazie wody i rozpuszczalników

Devilbiss AGMD-Pro - Specyfikacja

Pistolety te przystosowano do pracy zarówno z materiałami powłokowymi na bazie wody jak i rozcieńczalnikowymi.
Nie należy stosować ich do pracy z wysoce żrącymi/ściernymi materiałami, a w przypadku takiego zastosowania należy liczyć się z szybszym zużyciem i zniszczeniem sprzętu. W takiej sytuacji wzrosną z potrzeby związane z czyszczeniem, a także wymianą części. 

 W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości zastosowania pistoletu z konkretnym materiałem, skontaktuj się z nami aby uzyskać opinię eksperta zajmującego się dystrybucją pistoletów DeVilbiss na szeroką skalę. 

UWAGA: Tego pistoletu nie można używać z rozcieńczalnikami z chlorowcowanych węglowodorów ani takimi środkami czyszczącymi, jak 1,1,1-trójchloroetan czy też chlorek metylenu. Wymienione rozcieńczalniki mogą wchodzić w reakcję z aluminiowymi elementami wykorzystanymi do konstrukcji pistoletu. Reakcja taka może przebiegać gwałtownie i doprowadzić do eksplozji urządzeń.!!!

Devilbiss AGMD-Pro - Schemat budowy

Ostrzeżenie

Pistolet natryskowy musi być uziemiony w celu odprowadzania wszelkich ładunków elektrostatycznych, które mogą powstawać w wyniku przepływu cieczy lub powietrza. Można to uzyskać przez odpowiedni montaż pistoletu natryskowego lub zastosowanie przewodzących węży cieczowych albo powietrznych. Należy sprawdzić przewód elektryczny łączący pistolet natryskowy z
uziemieniem, przy czym wymaga się oporu mniejszego niż 10⁶ omów.

Obsługa pistoletu

Konserwacja pistoletu