Devilbiss slg 620 to bardzo markowy a zarazem ekonomiczny pistolet marki Devilbiss, który zapewnia bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Zaliczany jest do grupy pistoletów “compliant”, które stały się najchętniej stosowanymi pistoletami na całym świecie. Model slg 60 charakteryzuje się sporą redukcją zapylenia, ma ulepszoną efektywność nanoszenia i jest wyprodukowany zgodnie z normami EPA. Na rynku jest dostępny z opcją dysz o rozmiarze 1,3mm oraz o wielkością dyszy o rozmiarze 1,8mm. Pozwala to na osiągnięcie jeszcze większej elastyczności w sytuacji natryskiwania bogatej gamy lakierniczych materiałów. 

 Devilbiss SLG-620 dedykowany jest przede wszystkim do aplikacji nawierzchniowych lakierów bezbarwnych, do podkładów gruntów oraz do lakierów solidowych, 

 

Pistolet slg-620

Ręczny pistolet DeVilbiss SLG 620 to gwarancja bezawaryjnego użytkowania. To co zdecydowanie wyróżnia ten model od innych to niskie zapotrzebowanie na powietrze – 250 l.min przy roboczym ciśnieniu 2,5 bar. Oznacza to, ze  

Ekonomiczny i markowy produkt firmy Devilbiss gwarantujący wieloletnie bezawaryjne użytkowanie. Idealne nałożenie lakieru jest możliwe w połączeniu z niewielką sprężarką. Devilbis slg-60 zaliczany jest do pistoletów niskociśnieniowych, które z łatwością swoje zastosowanie znajdą przy aplikacji lakierów solidowych, nawierzchniowych bezbarwnych oraz podkładów gruntów.

Ciśnienie robocze: 2,5 bar
Zużycie powietrza : 250 l./min

Pistolet SLG 620 devilbiss wyposażony jest w trzy bezstopniowe regulacje:
– ciśnienie powietrza
– budowa strumienia
– lakier, materiał

Specyfikacja pistoletu slg-620

  • Zużycie powietrza 250 l/min (9.4 cfm)
  • Wejście: ¼ Uniwersalne
  • Korpus: aluminium (Anodowane)
  • Zalecane ciśnienie wejściowe: 2,5 bar
  • Kubek(zbiornik) 550 ml

Instrukcje regulacji dławnicy

 

Przed rozpoczęciem użytkowania tego pistoletu do natryskiwania należy wyregulować nakrętkę dławnicową w następujący sposób;
1. Dokręcić nakrętkę dławnicową do chwili, w której igła cieczy zacznie się zakleszczać w dławnicy.
2. Odkręcić nakrętkę dławnicową do chwili, aż igła cieczy zacznie się swobodnie poruszać. Nakrętka dławnicowa została celowo pozostawiona luźna, aby dławnica z PTFE nie “stężała” przed rozpoczęciem korzystania z pistoletu do natryskiwania. Umożliwi to pełne wykorzystanie dławnicy.

Eksploatacja pistoletu SLG 620 DEVILBISS

1. Natryskiwanie próbne obszaru Obrócić pokrętło regulacji igły cieczy w lewo do momentu uzyskania pełnego pokrycia.
2. Gdy powłoka jest zbyt piaskowa i sucha, przepływ materiału może być zbyt niski dla stosowanego powietrza atomizacji. Obrócić pokrętło regulacji igły cieczy w lewo (na zewnątrz), aby zwiększyć przepływ cieczy.
3. Gdy powłoka ścieka, oznacza to przepływ zbyt dużej ilości materiału dla stosowanego ciśnienia powietrza atomizacji. Obrócić pokrętło regulacji igły cieczy w prawo (do wewnątrz), aby zmniejszyć przepływ cieczy.
4. Szerokość wzoru można regulować obracając element sterujący strumieniem wachlarzowym w prawo (do wewnątrz), aby zmniejszyć jego szerokość, lub w lewo, aby zwiększyć jego szerokość.
5. Ustawić ciśnienie powietrza wlotowego, aby zapewnić równomierną dyspersję rozpylonej farby we wzorze. Ciśnienie powietrza należy utrzymać jak najmniejsze, aby zminimalizować odbicia i nadmierne natryskiwanie. Nadmierne ciśnienie spowoduje rozdzielenie wzorów natryskiwania. Nieodpowiednie ciśnienie spowoduje powstanie wzorów z intensywnym środkiem i słabe rozpylanie.

Czyszczenie pistoletu SLG 620 DEVILBISS

1. Dla celów rutynowego czyszczenia nie ma konieczności zdejmowania kielicha z pistoletu. Zdjąć pokrywę i prawidłowo usunąć nadmiar farby. Wlać niewielką ilość rozpuszczalnika do czyszczenia. Ilość jest uzależniona od poszczególnych powłok i rozpuszczalników. Ponownie zamontować pokrywę. Wstrząsnąć, aby przemyć powierzchnie wewnętrzne. Nacisnąć spust, aby przepuścić nieco rozpuszczalnika przez pistolet Zdjąć pokrywę i wylać brudny rozpuszczalnik. Dodać niewielką ilość czystego rozpuszczalnika i powtórzyć procedurę. Przetrzeć wnętrze pokrywy miękką szmatką i czystym rozpuszczalnikiem.
2. W przypadku, gdy w dolnej części wylotu dzwonu zastosowano filtr, należy go wyjąć i wyczyścić w tym momencie.
3. Aby wyczyścić nakrętkę powietrzną i końcówkę cieczy, wyszczotkować wnętrze za pomocą sztywnej szczotki szczecinowej. W razie konieczności wyczyszczenia otworów nakrętki należy użyć źdźbła szczotki lub wykałaczkę, jeżeli to możliwe. W przypadku użycia drutu lub twardego elementu należy zachować bardzo dużą ostrożność, aby nie dopuścić do porysowania lubzadrapania otworów, co może spowodować zaburzeniewzoru natryskiwania.
4. Aby wyczyścić kanały cieczy należy usunąć nadmiar materiału, a następnie przepłukać odpowiednim rozpuszczalnikiem. Wytrzeć zewnętrzną cześć pistoletu szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem. Nigdy nie zanurzać całkowicie w rozpuszczalniku, ponieważ ma to szkodliwy wpływ na smary i dławnice.

Smarowanie pistoletu do natryskiwania

1. Nałożyć kroplę smaru do smarowania pistoletu GL-1 na trzpień spustu pistoletu oraz na trzon zaworu powietrza. Trzon igły cieczy w miejscu, w którym wchodzi do nakrętki dławnicy, musi być również naoliwiony. Dławnica igły cieczy musi być utrzymywana w stanie suchym i giętkim poprzez okresowe smarowanie.
2. Upewnić się, że gwint przegrody i pierścienia ustalającego są czyste i nie zawierają ciał obcych. Przed zamontowaniem pierścienia ustalającego do przegrody należy dokładnie wyczyścić gwinty, a następnie nałożyć dwie krople GL-1 do pistoletu do natryskiwania na gwinty.
3. Sprężynę igły cieczy i sprężynę zaworu powietrza należy pokryć lekkim smarem upewniając się, że nadmiar smaru nie zatka kanałów powietrza. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów należy codziennie smarować wskazane punkty.